Мароко изпоти Франция, но на финала ще кукуригат "петлите"

Приказката за африканския отбор приключи
14 дек 2022 23:01, Александър Попов
123
Снимка: БГНЕС/EPA

Актуалният шампион Франция победи Мароко с 2:0 във втория полуфинал на Мондиала в Катар и ще се изправи срещу Аржентина в спор за световната титла.

Мачът започна мечтано за "петлите", след като още в 4-ата минута Тео Ернандес реализира с акробатичен удар. Топката достигна до него след поредица от удари и рикошети.

Подкрепяни от почти целия стадион мароканците се вдигнаха да изравняват, но бяха близо да получат и втори гол, след като удар на Жиру срещна гредата.

През второто полувреме африканският тим наложи сериозно надмощие, имаха изгодни ситуации за изравняване, а владеенето на топката стигна над 70% за мароканците. И точно когато голът се "печеше", Килиан Мбапе събра няколко защитника и сервира топката на празна врата за Рандал Коло Муани, който реализира второ попадение.